Залізуть у кишені ще глибше: у Кабміні готують новий податок для українців, з’явилися подробиці

Уряд хоче внести зміни до Податкового кодексу

Кабінет Міністрів України пропонує внести зміни до Податкового кодексу, внісши новий податок на землю для українців. Кого торкнуться зміни, вказується в законопроєкті №5600, який з’явився на сайті Верховної Ради.

З українців, які користуються земельною ділянкою в дачному або садовому кооперативі, але не оформили його офіційно, хочуть брати мінімальний податок.

Його розмір буде залежати від того, у скільки його ціна обійдеться за нормативною грошовою оцінкою (НГО). Суму будуть розраховувати за спеціальною формулою, враховуючи коефіцієнт індексації.

Формула наступна: МПЗ = НГО × S × К × М / 12.

Де, S – площа земельної ділянки, К – його коефіцієнт, а М – кількість календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебувала у власності або оренді.

Якщо земельна ділянка не має грошової оцінки, то її оподатковуватимуть за єдиною державною ставкою.

Також ніяких пільг не надаватиметься на землю, яка виділена для установ науки, що фінансуються з державного або місцевих бюджетів. Але це відбудеться тільки лише в разі використання земельної ділянки не за призначенням.

Зазначається, що для ФОПа четвертої групи при обчисленні мінімального податкового розміру на земельну ділянку сільськогосподарського призначення застосовуватиметься половина розміру коефіцієнта К.

Ще одна пропозиція стосується скасування мораторію на індексацію нормативної грошової оцінки для всіх земель, крім сільськогосподарських угідь, що використовуються для встановлення податку на землю.