За вечерею ми довго говорили. Іван пояснював, що сталася криза середнього віку і обіцяв повернення “блудного чоловіка”. А я просто мовчала. Перший час він чесно нас мирив. Влаштовував несподівані зустрічі і розмовляв з Романом до ранку, намагаючись того напоумити. Марно

Багато їм заздрили, адже подібна любов трапляється раз на сто років.

Обидвоє яскраві, амбітні, спортивні. Познайомилися під час походу по Кримських горах. В той день Роман – молодий підприємець, подарував Тетяні галявину диких орхідей і килим з малахітового ялівцю.

Незабаром пара відгуляла весілля, вибудувала спільний бізнес, будинок за містом, народила сина і стала жити як в казці.

Останнім часом Роман почав здавати. Приходив пізно, мляво колупав виделкою в салаті, розкладаючи капусту справа, а перепелині яйця – зліва. Втратив інтерес.

І не запрошував подуріти в душі і не варив каву. І не кликав, загорнувшись в білі товсті халати, на веранду, щоб помилуватися ранковими тюльпанами. Перестав дарувати квитки на мюзикли і зірки. Замість цього довго валявся в ліжку, а потім на ходу заштовхував в себе кашу і канапку.

Тетяна запанікувала. Запропонувала обстеження у кращих фахівців, відпустку і консультацію спеціаліста. Він подивився на неї:

– Ти що, так нічого і не зрозуміла? У мене інша жінка.

Різко встав з-за столу і почав збирати речі. Заштовхувати кросівки в спеціальні чохли і плутатися в кодах сейфа.

Вона відкрила вікно і викинула його чашку на клумбу. Втягнула живіт і відправилася на ранкову пробіжку. Сеpце тріпотіло шматком.

Увечері заскочив Романа кращий друг Іван. Він часто до нас навідувався і іноді навіть залишався на ніч. Спав в кімнаті з дитиною, і вони до перших півнів гуділи.

За вечерею ми довго говорили. Іван пояснював, що сталася криза середнього віку і обіцяв повернення “блудного чоловіка”. А я просто мовчала.

Перший час Іван чесно нас мирив. Влаштовував несподівані зустрічі і розмовляв з Романом до ранку, намагаючись того напоумити. Марно.

Через деякий час Іван з’явився з квітами і заплутався в словах. Говорив довго, плутано, як на духу.

Зізнавався, що завжди любив, але не смів втручатися в нашу сім’ю. Тільки тепер все, баста, і опустився на одне коліно.

Тетяну кинуло в жар. Сонце сідало повільно, фарбуючи в багряний горизонт. Син викочував з гаража на велосипеді і обурювався: “Іване, ну скільки можна тебе чекати?” Домробітниця голосно дихала за дверима, схрестивши пальці. Липи шелестіли висушеними листям, і десь дзижчала сонна бджола. Потім я невпевнено кивнула, розпустила волосся і завзято крикнула: “Синку, тягни-но ще один велосипед”.