Якщо ви відчуваєте постійну втому, слабкість, погіршення пам’яті – винен дефіцит цього вітаміну!

Дефіцит вітаміну В12 або hypocobalaminemia, проявляється зниженим вмістом цього вітаміну в крові. Ознаки та симптоми дефіциту вітаміну В12 пов’язані з психологічним і емоційним здоров’ям.

Найбільш поширеною причиною появи дефіциту вітаміну В12 є зниження його вживання з продуктами харчування, а також використання деяких ліків, недоїдання, погане всмоктування зі шлунка або кишечника, хронічне запалення шлунка, кишкові паразити, і багато іншого.

Цей вітамін має важливе значення для нормального функціонування головного мозку, для синтезу ДНК, нервових і кров’яних клітин і здорової імунної системи.

Він міститься в продуктах тваринного походження, таких як м’ясо, молочні продукти, яйця, молюски та ракоподібні.

Дефіцит вітаміну В12 може викликати серйозні захворювання крові і неврологічні проблеми.

Ми пропонуємо вам дізнатися 5 найбільш поширених симптомів, які вказують на дефіцит вітаміну B-12 в організмі.

Незрозуміла втома

Якщо ви відчуваєте себе втомленим, навіть якщо ви спали добре, і вам постійно не вистачає енергії, то вашому тілу може не вистачати цього вітаміну. Причиною цього є відсутність виробництва червоних кров’яних клітин, яке є однією з функцій B12. В цьому випадку перенесення кисню до органів утруднена і призводить до стомлення.

Запаморочення

Дефіцит B12 може викликати запаморочення, а також невелике потемніння в очах і слабкість, коли ви занадто швидко встаєте з положення сидячи, і коли ви швидко йдете вгору або вниз.

Забудькуватість

Низькі рівні B12 можуть також змусити вас забути речі часто. Ви могли б підозрювати, що це прояв старіння, але ця хронічна забудькуватість є загальним симптомом дефіциту цього вітаміну. Тим не менш, ви можете збільшити вашу пам’ять, підвищивши вживання B12.

Поколювання в кінцівках

Нестача вітаміну В12 часто викликає поколювання по всьому тілу, так як вітамін впливає на вироблення червоних кров’яних клітин, і, таким чином, контролює рівні кисню. Нечутливість або відчуття електричних ударних хвиль можуть бути викликані пошкодженням нервів.

М’язова слабкість

У разі, якщо м’язи не отримують достатньої кількості кисню з червоних кров’яних тілець, вони послаблюються, і стають млявими.