Як заготовити калину на зиму: важливі хитрості і метод заготовки

Оспівана в піснях калина – символ дівочої краси, декоративний чагарник, прикраса будь-якого саду і цінна цілюща рослина. З давніх-давен її використовують як жарознижуючий і природний антисептик. Плоди калини справжня комора вітамінів! З них готують варення і морс, пастилу і желе. Їх можна сушити і заварювати потім цілющий чай.

Багато з нас, визнаючи за калиною всі її незаперечні переваги, запасатися цієї диво-ягодою не поспішають. А все тому, що в її ягодах присутня гіркота. Однак, знаючи пару секретів калини, цієї неприємності можна уникнути.

Секрет №1. Збирайте калину, яка вже пережила перші заморозки, з підмерзлих ягідок йде велика частина гіркоти.

Секрет №2. Зібрану до заморозків стиглу калину можна заморозити, або у вигляді ягід або у вигляді готового «живого варення».

Нижче наводимо спосіб отримання цього «живого варення». Чому саме його? Так потуму що будь-яка теплова обробка забере з калини більшу частину найцінніших вітамінів.

Отже, готуємо живе варення:

  • з зібраних грон калини оббирають ягоди, їх перебирають, миють, просушують;
  • ягоди віджимають в марлі, або пропускають через соковижималку;
  • в отриманий сік з м’якоттю додають цукор, з розрахунку 250 грам на 1 літр соку;
  • суміш ретельно перемішують до отримання повного розчинення цукру в пюре;
  • пюре з калини упаковують в харчові пакети, максимально видаляючи з них повітря;
  • живе варення заморожують і дістають потім з морозилки у міру потреби, з ним поводяться так само, як з будь-яким варенням.

УВАГА ЦЯ СТАТТЯ МІСТИТЬ ТІЛЬКИ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ХАРАКТЕР !! НЕ ПРИЙМАЙТЕ НІЯКИХ РІШЕНЬ НЕ ПОРАДИВШИСЬ ЗІ СВОЇМ ЛІКАРЕМ!!!!!