Як я народила дитину, моя мама попросилася жити до нас. Вона сказала, що допомагатиме нам з немовлятком. Ми з чоловіком погодилися, адже думали, що мама поживе у нас десь місяць. Вона нам у всьому допомагала, готувала, прибирала, а в один день сказала, що планує здати свою квартиру в оренду. Ми з чоловіком мало не впали. Мама живе у нас вже 2 місяці, і моєму чоловікові це вже набридло

Моя мама нещодавно почала жити зовсім одна: з батьком вона в розлучилася, а брат мій жив з нею до свого 24-річчя, поки не вирішив переїхати жити зі своєю дівчиною. Вона сама мені зізналася в тому, що їй незвично знаходитися одній в порожньому будинку, не вистачає живого спілкування і рідних людей. Мені, звичайно, стало шкода свою маму, але я сподівалася, що вона до цього звикне. Запропонувала їй з’їхатися зі її сестрою, яка теж залишилася одна, але мама не захотіла – сказала, що вони разом не уживуться, адже у сестри її непростий дуже характер.

Після від’їзду брата мама стала часто навідуватися в гості до нас з чоловіком: на свята і просто так, посеред тижня. Ми їй ніколи в цьому не відмовляли, і завжди були раді її візитів. Самі теж їздили до неї в гості, і навіть брали з собою в поїздки на дачу до свекрів. Ми постійно намагалися зробити так, щоб вона не відчувала себе самотньою, щоб знала, що в неї є дружна та хороша родина, діти, які ніколи її не залишать, а завжди будуть поряд.

І все було дуже добре, поки у нас з чоловіком не народився син. Потім мама сама напросилася пожити у нас перший місяць після того, як мене з немовлям виписали додому, аргументуючи тим, що вона буде мені допомагати з немовлям, всьому навчить і поділиться своїм материнським досвідом. Ми з чоловіком були не проти, і дійсно вийшло так, що вона нам дуже сильно допомогла з дитиною. Але ми розраховували, що моя мама поживе у нас не довго (місяць або від сили – півтора), а вона прожила у нас вже цілих два місяці, і, судячи з усього, повертатися до себе додому не планує зараз зовсім. Мама каже, що її квартира простоює даремно, і що потрібно туди знайти квартирантів. А орендна плата, яку вони будуть платити за це буде непоганою, до сімейного бюджету це зараз те, що потрібно.

Ми з чоловіком, звичайно, щиро вдячні моїй мамі за все, що вона для нас зробила, але вже втомилися жити в постійній її присутності, і хотіли б залишитися наодинці. Вона пенсіонерка, і тому цілими днями сидить будинку, і наводить у нас вдома «свої порядки»: переставляє речі без дозволу, господарює на кухні. А нам з чоловіком хочеться мати своє, особисте житло, тільки для нашої молодої сім’ї. До того ж, у нас не така велика квартира, щоб в ній жила ще одна доросла людина, і іноді чоловіка дратує те, що він не може ходити по будинку так, як йому зручно, і вести себе так, як хочеться – мама вказує йому, що потрібно зробити, і щодня повчає його за те, що він не допомагає мені по дому.

Я намагалася спокійно поговорити зі своєю матір’ю, і пояснити, що молода сім’я повинна жити окремо від своїх батьків, але вона з цим не згодна. За її словами жити з бабусею дитині – це дуже добре, і одні ми з такою малесенькою дитиною не впораємося. Не знаю, як донести до моєї мами, що ми з чоловіком – дорослі люди, і прекрасно впораємося без неї. Мені, звичайно, шкода, що вона на схилі своїх років залишилася одна, але вона сама цей шлях вибрала – ніхто не змушував її розлучатися з батьком, і зараз ніхто їй не заважає шукати собі чоловіка. Я ж не можу вигнати маму з власного дому, а вона зовсім нас не розуміє. Навіть не знаю, як правильно вчинити, щоб не сваритися з нею.