В Україні знайшли Найбільший Будинок Світу: 88 під’їздів і три кілометри довжини!!

Будинок-вулик в Луцьку вважається найдовшим у світі

Україна може щиро пишатися ще одним своїм досягненням, про яку громадяни часто забувають: ще в 80-е в Луцьку завершилося будівництво житлового будинку, який став найдовшим спорудою такого типу на планеті.

Про це розповідає світоглядний портал рідна країна.

Розташований диво-будинок на проспекті Соборності та вулиці Молоді, а місцеві жартома прозвали його Великою китайською стіною. Довжина споруди становить 1 750 метрів, а якщо врахувати всі відгалуження – то направляється майже до трьох кілометрів.

Унікальний будинок споруджували з 1969 по 1980 роки архітектори Василь Маловіца і Ростислав Метельніцкого. Будинок побудований у формі стільників і об’єднує 40 будинків різної поверховості від 5 до 9 поверхів. Саме стільниковий форма і забезпечує надійність споруди, адже її люди запозичили у природи. Всього в будинку-вулику аж 88 під’їздів (в залежності від способу підрахунку, за іншими даними – 170 або 120).

Цікаво, що в такій будові губилися не тільки гості, але й самі жителі – допомогти їм орієнтуватися допомогли зелені насадження, які були розбиті навколо.

Джерело: https://chronicle.znaj.ua/ru/354577-v-ukrajini-znayshli-naybilshiy-budinok-svitu-88-pid-jizdiv-i-tri-kilometri-dovzhini