В день свого весілля у мене виникла думка втекти. Я дивилася на Дмитра, мені було 20, йому – 35. Я не уявляла, як буду все життя жити з нелюбом. За наполяганням батьків, я погодилася вийти за нього заміж. Жили ми добре, чоловік усім мене забезпечив, але щасливою я себе назвати не можу

Мені 40 років і я впевнена, що мої батьки зіпсували мені життя. З дитинства я намагалася бути слухняною дівчинкою і ніколи не створювала проблем своїм батькам. Я звикла їх слухатися і все робила для того, щоб їх не засмучувати. Добре вчилася в школі, щоб вони мною пишалися.

Потім я поступила в той університет, який для мене вибрали мої батьки. Хлопців у мене не було, так як весь час я присвячувала навчанню. Коли я була на п’ятому курсі, мої батьки вирішили, що мені пора виходити заміж. Мама мені і нареченого сама знайшла: це був син наших знайомих. Вони про все домовилися без моєї участі.

Дмитро був на 15 років старший за мене. Він уже був успішним бізнесменом: у нього була своя квартира в центрі міста, автомобіль, чудовий котедж за містом.

За наполяганням батьків, я погодилася вийти за нього заміж. Хоча я його абсолютно не любила. Пам’ятаю, що в день свого весілля у мене виникла думка втекти. Я дивилася на Дмитра, мені було 20, йому – 35. Я не уявляла, як буду все життя жити з нелюбом.

Але батьки мене переконали, що любов – це не найголовніше в житті. Я погодилася з їхньою думкою. Чоловік до мене добре ставився, добре мене одягав, ми їздили відпочивати за кордон. Об’їздили з ним пів світу.

Через півтора року я народила нашу першу дитину, потім ще через два роки – другу. Ми з Дмитром жили спокійно і мирно. Я особливо не замислювалася про свої почуття, думала, що так живуть усі сім’ї.

Коли діти підросли, я вийшла на роботу і побачила зовсім інше життя. Зараз мені 40 років і я зрозуміла страшну істину: в моєму житті ніколи не було справжнього кохання, не було справжніх почуттів. Я познайомилася з різними людьми, з дуже цікавими чоловіками.

Зараз я відчуваю просто неймовірний потік найрізноманітніших почуттів. Мені симпатичні багато чоловіків. І за це мені дуже соромно перед своїм чоловіком. Адже до нього я не відчуваю абсолютно ніяких почуттів. Він мені абсолютно байдужий, він для мене чужий. Ми живемо з ним як сусіди: просто в одному будинку. У нас спільні діти і у нас є гроші. Це все. А почуттів ніяких немає.

Я вирішила поділитися своїми думками і почуттями з мамою. Даремно я це зробила: ні співчуття, ні розуміння я від рідної матері не отримала. Вона мені сказала:

– Не вигадуй і терпи. У тебе все є. Чого тобі не вистачає? Любові? Забудь про неї! Ти думаєш, що була б щаслива, якби вийшла заміж за якогось бідного роботягу? Навіть не думай про це! Живи і радій, що твоє життя так вдало склалося! У тебе все в житті в порядку: у тебе і твоїх дітей є все, що ви побажаєте. Чого ти ще хочеш від життя?

Після розмови з матір’ю, я пішла погуляти по парку. Сіла на лавочку біля ставка. І уявила собі інше життя. Життя, в якому я вийшла заміж за коханого, але небагатого чоловіка. Нам було б важко, не завжди вистачало б на все грошей. Але ми з цим впоралися. У наших дітей не було б таких наворочених і дорогих іграшок. Наші діти ходили б в звичайну школу, як мільйони інших дітей.

Адже це не найголовніше. Найголовніше, це те, що наші діти бачили б, що їхні батьки по-справжньому люблять один одного і люблять їх. Яка красива мрія!

А мій нинішній чоловік постійно на роботі. Ми з дітьми його іноді не бачимо цілими тижнями. Навіть вихідні ми дуже рідко проводимо разом.

Я вже нічого не буду міняти в своєму житті. Пізно. Але так прикро жити і усвідомлювати, що своє життя я прожила не так як хотіла, жила стільки років з нелюбом. Що мені тепер залишається? Тільки терпіти і жити так, як я живу.