У сина нещодавно був день народження, я вирішила йому зробити подарунок, зателефонувала і сказала, що хочу переписати на нього свою квартиру. Але син не захотів зустрітися і відмовився від подарунка. Не розумію, що я можу ще зробити, щоб спокутувати свій гріх

Я працюю бухгалтером, у мене є син, але вже 10 років він зі мною не спілкується. Синові 30 років, одружений, у мене є двоє онуків вже.

Любомира, свого сина, я ростила одна, важко було… Чоловік покинув мене з дитиною, коли свистопляска з перебудовою почалася. У мене ні грошей, ні житла, ні допомоги. Я закінчила курси бухгалтерів – спочатку туди ніхто не йшов, за радянськими часами це не професія була. А я пішла, відучилася і несподівано знайшла хорошу роботу.

Тоді фірми росли як гриби. Я працювала день і ніч, щоб сина виростити. Квартиру купила, автомобіль. Сина вивчила в хорошій гімназії, возила на море щороку. Допомогла вступити в найкращий університет, зрозуміло, не безкоштовно. І син хороший виріс – розумний, спокійний, навчався з задоволенням. А на другому курсі закохався в дівчинку. Та так, що світ йому не милий. Дівчинка з бідної сім’ї, без освіти, ні кола ні двора.

Коли дівчина повідомила, що чекає дитину, син зібрався одружитися, переводитися на вечірній, працювати, утримувати сім’ю. Я, звичайно, була проти, адже стільки сил і грошей я витратила на його освіту, а тут тільки третій курс. Ну, і наговорила майбутній невістці багато зайвого, і синові теж…

Сказала, що дівчина хоче одружити його на собі за допомогою дитини. А він на це повівся. Говорила, що невідомо ще, від кого дитина. Що дівчина, цілком ймовірно, націлилася на квартиру і гроші, сам він їй, мовляв, не потрібен…

Загалом, понесло мене, звичайно, слово за слово… А син узяв дівчину за руку і пішов, в чому був… Місяць або два жили у тещі в двокімнатній квартирі, потім кімнату зняли. Університет він, звичайно, кинув тоді, пішов працювати. Я була впевнена, що син не витримає, прибіжить через місяць, прощення просити буде. Але він не прибіг.

З дівчиною цією розписався, дитина народилася, через п’ять років, друга. З дружиною живуть непогано. Сильно зірок з неба не хапають в матеріальному плані, квартиру в кредит взяли. Але мене так і не пробачив, зі мною так і не помирився…

Я вже давно зрозуміла, що зробила неправильно. вже багато років переживаю через те, що так вийшло. Неодноразово ходила до них, просила пробачення, ще коли перша дитина народилася у них, але без толку: син не хоче зі мною спілкуватися, взагалі, ніяк! Не дзвонить багато років, дітей мені не показують. Спілкуються лише з тещею.

Нещодавно я зробила ще одну спробу примирення – у сина був день народження, я вирішила йому зробити подарунок, зателефонувала і сказала, що хочу переписати на нього свою квартиру. Але син не захотів зустрітися і відмовився від подарунка. Не розумію, що я можу ще зробити, щоб спокутувати свій гріх?