У дочки був день народження і не запросити бабусю було неможливо. Коли всі гості вже розходилися, свекруха підійшла до мене на кухні і пошепки, щоб ніхто не чув, вона сказала, що я повинна

Я з невеликого містечка з Західної України. В університет я поступила в столицю. Коли вчилася, познайомилася з хлопцем Владиславом. Влад веселий, добрий і дуже тактовний хлопець. Його батько був хорошою людиною і судячи з його розповідей, все хороше, що є в моєму хлопцеві, дісталося від нього, але батька рано не стало, Владу на той момент було шістнадцять років, а про матір він мало розповідав і то з якимось небажанням.

Після закінчення університету ми з Владом вирішили одружитися і він зважився, познайомити мене зі своєю мамою. Вечір знайомства, пройшов дуже непросто. Майбутня свекруха, весь час намагалася, мене підчепити, то вилку тримаю не так, то не так ножем ріжу, а коли ми залишилися наодинці, вона прямо сказала мені все, що думає про мене.

Свекруха назвала мене неотесаною провінціалкою, яка окрутила її синочка через квартиру в столиці, але її я так просто не обведу і вона ні за що не допустить нашого весілля.

Коли повернувся Влад, його мама знову стала люб’язною, хоча все так же хотіла мене підчепити, а я вся червона сиділа мовчки. Нарешті вечір закінчився і Влад пішов проводжати мене до гуртожитку, по дорозі я про все йому розповіла. Владислав поспішив мене заспокоїти, сказавши, що вона завжди так до незнайомих відноситься і трохи пізніше все налагодиться і ми навіть подружимося.

Після весілля, ми зняли, окрему квартиру, нехай це були не шикарні апартаменти і не близько до центру, але зате ми жили окремо від свекрухи, хоча Влад пропонував, жити у його матері, але я, все ще пам’ятаючи вечір знайомства, категорично відмовилася.

Перші п’ять років, ми не наважувалися заводити дітей, спочатку треба було вирішити питання з постійним житлом і знайти стабільну, добре оплачувану роботу. Роботу ми знайшли, за фахом і взяли квартиру в кредит. Свекруха і тут не залишала мене в спокої. Бачачи, що вже п’ятий рік, ми живемо без дітей, роздзвонила всім, кому тільки могла, що я безплідна, а Влад так хоче дітей, і нарікала на те, що син її, простак не може зі мною розлучитися або просто знайти собі іншу жінку, щоб та народила йому дитинку.

Коли я народила доньку, тоді я думала, що свекруха заспокоїться з приводу моєї здатності народжувати дітей, але не тут то було. Коли народилася наша маленька, то була схожа тільки на мене, а подібності з Владиславом, на той момент, абсолютно не спостерігалося.

У свекрухи на це теж була своя версія – онука їй не рідна, так як син до цієї дитини немає ніякого відношення. І це мене треба запитати, хто батько дитини. За версією свекрухи я просто чекаю, коли ми сплатимо кредит і тоді вигоню чоловіка з дому.

Одного вечора, коли ми лягали спати, Влад раптом запитав, ну і коли я планую вигнати його з дому і зажити щасливим життям з батьком своєї дитини.

Я стояла немов ошпарена і ледь не заплакала. Чоловік, побачивши таку мою реакцію, на його слова, сказав що пожартував і почав сміятися. Відійшовши від сміху, чоловік сказав, що був сьогодні у матері і її подружки, давали різні поради, як вигнати дружину.

Тоді я і вирішила, взагалі більше не спілкуватися зі своєю свекрухою. Але зовсім не спілкуватися з нею не вийшло. У дочки був день народження і не запросити бабусю було неможливо. Коли всі гості вже розходилися, свекруха підійшла до мене на кухні і пошепки, щоб ніхто не чув, вона сказала, що я повинна бути їй безмежно вдячна, за те, що вона подарувала внучці подарунок, хоча внучка їй зовсім не рідна і що вона знає про мої зради і буде мовчати, якщо я сама піду від чоловіка і заберу свою дочку.

Ось тут я вже не витримала і висловила все, що назбиралося у мене на душі, за всі ці роки. Свекруха стояла роззявивши рот, вона не очікувала від мене, такої спритності. Вона думала, що може обливати мене брудом і я їй не зможу гідно відповісти. Відтоді ми не спілкуємося, вона перестала розпускати про мене брудні чутки, хоча, може і не перестала, але мені байдуже, головне щоб чоловік вірив мені, а не вигадкам своєї мами.

Фото ілюстративне – MarieClaire.