Це не 3-4 грн за куб: українцям назвали ціну газу, який видобувають в Україні

Названа реальна ціна газу в Україні

Кожного українця хвилює тема тарифу на газ, адже за комунальні послуги платять всі. Особливо, дискусії поновилися на цю тему після інформації про те, що український газ можна продавати населенню по 3-4 грн за куб. Чи так це, вирішив розібратися в тарифах новинний портал kosatka.media.

Фахівці в даній сфері пояснили, чи правдиві такі твердження і чи дійсно українці переплачують.

За їхніми словами, немає сенсу говорити про таке поняття, як “собівартість газу”. Якщо враховувати витрати на підйом 1000 кубометрів газу зі свердловини, тоді таке твердження правдиве.

Незалежний експерт Євген Паленка навів дані за 2015 рік, коли за підйом 1000 кубометрів платили від $100 до 200.

Але в собівартість газу також потрібно закладати й витрати на пошук родовищ, геологічну і сейсмічну експертизу, буріння нових свердловин і придбання нового обладнання.

Все це вимагає чималих грошей, на які в підсумку витрачається більше, ніж на підйом газу зі свердловин.

Після цього нафтогазову суміш потрібно розділити на нафту, газ, конденсат, парафіни та інше. Газу ще потрібно забезпечити потрібний тиск, адже без цього подавати його в газотранспортну систему не можна.

Експерт Андріан Прокопів зазначив, що з урахуванням буріння і розвідки, ціна газу ніколи не буде коштувати 3 грн.

Вказується, що компанія “Укргазвидобування” – дочка “Нафтогазу”, за видобуток “блакитного палива” бере менше, оскільки свердловини були знайдені й пробурені ще при СРСР. Обладнання теж ще з радянських часів.

Щоб шукати нові родовища газу і займатися в тих місцях його видобутком, потрібно вкласти мільярди. Поки ж їх можна взяти тільки з того, що платиться за газ.