Троїцька батьківська субота: як поминати близьких в цей день і що заборонено

Українцям розповіли про особливості поминання близьких у Троїцьку батьківську суботу.У цей день віруючі моляться не тільки за своїх померлих родичів (в першу чергу — батьків), а й взагалі за всіх покійних хрещених християн, просячи Господа пробачити їм гріхи, щоб їх душі знайшли спокій і божу благодать. Про це пишуть “Факти”.

Єдине, не заведено поминати в церкві тих, хто вчинив самогубство. Краще помолитися в приватному порядку, тобто вдома, за полегшення долі близької людини, яка покінчила з собою. Також можна в пам’ять про нього дати милостиню і нагодувати, наприклад, птахів або бездомних тварин.

У будь-якому випадку в Троїцьку батьківську суботу всім слід відвідати заупокійну службу в церкві. Буває таке, що можливості такої просто немає, тоді постарайтеся хоча б самостійно пом’янути своїх померлих близьких молитвами. Ось, наприклад, одна з них:

Згідно зі стародавньою церковної традиції, в храм потрібно приносити їжу – пісні продукти, вино” Кагор”, що використовується для здійснення літургії. Відзначається, що продукти, як і грошові пожертвування йдуть на потреби приходу, допомогу бідним людям, підтримку тих, хто служить і допомагає в храмі.