Торкнеться 2,4 млн українців: по 400 грн до пенсії, кому покладені доплати

2,4 мільйонам українських громадян збільшать розмір пенсійних виплат

Про те, що в найближчі місяці мільйони громадян похилого віку в нашій країні зможуть розраховувати на підвищення пенсій, але не після індексації, а у якості адресної допомоги, інформує Міністерство соціальної політики України.

На цей час програма надбавок від держави поки охоплює тільки пенсіонерів, які досягли віку 80 +, які отримують виплати в розмірі 2 600 гривень(з урахуванням 500 гривень доплати), а всього таких громадян – 1,4 мільйона. Але вже через кілька місяців, у жовтні поточного року, подібну допомогу отримуватимуть і категорія населення, яка перебуває у віці від 75-ти до 80-ти років – у розмірі 400 гривень. Тобто, одержувані такими пенсіонерами суми, зростуть до 2 500 гривень, і розраховувати на підвищення зможе 1 мільйон осіб. Таким чином, з жовтня 2021-го року, виплати будуть збільшені всього у 2,4 мільйона осіб. Втім, існують і деякі умови: у пенсіонера має бути 25-ть років трудового стажу, а у пенсіонерки – 20-ть років.

Крім того, уряд вирішив розширити категорії пенсіонерів, яким належить адресна допомога, і в наступному році, подібні доплати передбачені й для громадян віком 70 +. Виходить, що в наступному році, перелік пенсіонерів, яким підвищать розмір виплат, збільшиться ще на 1,5 мільйона осіб.

Також 2022-му році очікується кілька етапів підняття розміру виплат:

з січня – для громадян, які отримали інвалідність внаслідок катастрофи на ЧАЕС;

з березня – чергова індексація пенсій 10 мільйонам громадян;

з липня – перерахунок як мінімальної, так і максимальної пенсії, і надбавок за стаж понад норму, викликаний підвищенням офіційного прожиткового мінімуму;

з жовтня – перерахунок мінімального розміру пенсії за віком, через збільшення мінімальної заробітної плати;

з грудня – підвищення мінімальної та максимальної пенсійної виплати через ще одне збільшення розміру офіційного прожиткового мінімуму.