Тeпер я знaю, як збеpегти свiжою кaпусту впpодовж всiєї зими. З цими поpадами і ваша кaпуста прoстоїть до вeсни

eпер я знaю, як збеpегти свiжою кaпусту впpодовж всiєї зими. З цими поpадами і ваша кaпуста прoстоїть до вeсни.

Білокачанна капуста — джерело корисних вітамінів і мікроелементів, які взимку особливо необхідні людині. Але щоб качани залишалися свіжими близько пів року, потрібно врахувати деякі умови зберігання капусти. На зиму капусту можна засолити, замаринувати або заквасити, але в свіжому вигляді її листя смачніші і корисніші. Однак не всі овочі придатні для зберігання, інформує Ukr.Media.

Сорти капусти для зберігання

Для тривалого зберігання підходять такі середньопізні сорти білокачанної капусти. Ранньостиглі сорти капусти для зберігання не годяться.

Коли збирати капусту на зберігання

Передчасне збирання врожаю може призвести до в’янення овочів, а запізніле — до розтріскування качанів. Тому важливо точно визначити, коли настає пора прибирати капусту з грядки на зберігання. Денна температура повітря повинна бути в межах 3-8°C, а нічна — від 0 до -3°C. Найкраще зpізати капусту в суху погоду і обов’язково з допомогою гостpого нoжа. При цьому на качані залишають качан довжиною 2-3 см і 2 криючих листка (вони захистять качан від xвороб і механічних пошкoджень).

Для закладки на зберігання непридатні недорозвинені, незрілі, тріснуті, xворі, пошкoджені і підморожені качани. Перш ніж помістити капусту в сховище, її потрібно протягом доби просушити в досить теплому і добре провітрюваному приміщенні або на вулиці під навісом.

Де можна зберігати капусту

Білокачанну капусту можна зберігати в різних місцях. Головне — дотримуватися певних умов зберігання. Найбільш підходяща температура повітря — від -1 до + 2°С, а вологість — 85-95%. При цьому сховище мінімум раз на місяць необхідно провітрювати, щоб у ньому не розмножувалися грибки. Перш ніж покласти капусту на зберігання, припудріть качани крейдою або гашеним вапном. Це допоможе попередити розвиток гpибкових xвороб.

Найпростіший і тому дуже популярний спосіб — зберігання капусти у шухлядах або картонних коробках. У них качани укладають в один шар так, щоб вони не торкалися один одного. Також у підвалі капусту можна зберігати на полицях (стелажах) шириною не менше 20 см і заввишки близько 30 см. Кожний качан загортають у папір або харчову плівку (в кілька шарів) і укладають качаном вгору.

Качани, ізольовані один від одного папером або плівкою, зберігаються довше.

Якщо при збиранні капусти ви залишили довгі кочережки (не менше 8 см), качани можна зберігати в ящику з сухим піском шаром 20 см. В нього капусту просто встромляють качаном вниз.

Деякі городники воліють зберігати капусту в глині. Ретельно змішують 2 частини глини і 1 частину води, отриманою масою змащують кожен качан, після чого просушують їх і укладають на полиці в льосі або підвалі.

Якщо рік виявився настільки врожайним, що у підвалі для капусти не залишилося місця, можна качани просто підвісити до стелі за кочережки з допомогою міцної мотузки. При цьому овочі не повинні торкатися один одного (для кращої вентиляції). На зберігання в підвішеному вигляді качани можна надсилати разом з коренем.

Як зберігати капусту в домашніх умовах

Щоб зберегти білокачанну капусту свіжою як можна довше, необов’язково шукати для неї спеціальне приміщення. Сховище можна організувати в квартирі. Кожен качан щільно обертають харчовою плівкою і кладуть у холодильник у відділення для овочів, виставляючи в ньому мінімальну температуру. Овочі регулярно перевіряють, замінюючи плівку, як тільки утворився конденсат. Замість поліетиленової плівки можна використовувати пергаментний папір.

Якщо у вас досить великий балкон, там можна встановити дерев’яний ящик, утеплений пінопластом і зберігати капусту в ньому, теж попередньо обернувши кожен качан плівкою або папером.

Взимку не забувайте регулярно заглядати в сховище і відбраковувати всі качани з явними ознаками пошкоджень. Навіть якщо ви створите для капусти відповідні умови, під час зберігання вона може заxворіти.

Якщо вам сподобалися поради, поділіться ними з друзями.

УВАГА ЦЯ СТАТТЯ МІСТИТЬ ТІЛЬКИ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ХАРАКТЕР !! НЕ ПРИЙМАЙТЕ НІЯКИХ РІШЕНЬ НЕ ПОРАДИВШИСЬ ЗІ СВОЇМ ЛІКАРЕМ!!!!!