Що зробити, щоб не було конденсату на вікнах? 6 корисних порад

Останні роки під час проведення ремонту в будинку або квартирі, прийнято міняти старі дерев’яні вікна та двері на нові металопластикові. У них дуже багато переваг: сучасний дизайн, зручності в догляді і експлуатації, надійна теплоізоляція. Мабуть, недолік у металопластикових виробів лише один, але неприємний – на відміну від натурального дерева металопластик схильний до утворення конденсату і порушує умови вентиляції повітря.

Конденсат зазвичай з’являється на нижніх частинах шибок, в кутах рам, і свідчить про недостатнє провітрювання і погану теплоізоляцію приміщення.

Щоб уберегтися від вогкості в приміщенні і утворення дуже небажаної і небезпечної для здоров’я цвілі, потрібно дотримуватися наступних рекомендацій.

1. Заміну вікон слід проводити в літній період, тоді проблеми конденсату може і не бути. Приміщення може провітрюватися, в ньому гарна циркуляція повітря. З приходом холодної пори року провітрювати приміщення стає складно, внаслідок необхідності економити тепло і захиститися від негоди. Це призводить до утворення конденсату на вікнах.

2. При ремонті можна відразу передбачити вмонтовані вентиляційні решітки та облаштувати примусову вентиляцію.

3. При замовленні нових вікон, потрібно відразу домовитися про наявність можливості мікропровітрювання, або замовити модель склопакета з вентильованим профілем.

4. Встановлюючи радіатори опалення, потрібно подбати про те, щоб їх кількість і потужність були достатніми для обігріву і про те, щоб тепле повітря потрапляв і поширювався по приміщенню безперешкодно.

5. Якщо приміщення сире і схильне до утворення цвілі, бажано обійтися в ньому без кімнатних квітів.

6. Утеплити приміщення можна, провівши зовнішню або внутрішню теплоізоляцію стін, в приватному будинку варто також утеплити і горище, бо через нього тепле повітря, піднімаючись вгору, може йти в величезних кількостях.