Роман тішився, що розлучається з дружиною. – Їй давно вже під сорок. Принца думає вона собі знайти, – насміхався він. – На що вона взагалі з такою зовнішністю розраховує? Дружину його я майже не знаю, бачила всього декілька разів, зустрічала її випадково в коридорі.

Тоді якраз був звичайний робочий день. Ми вийшли майже усі на обідню перерву з моїм колегою Романом, він запросив мене на чашечку гарячої кави, я, звичайно, знала, що він нещодавно розлучився, і погодилася сходити в кафе, думала поспілкуємося, підтримаю людину у важку хвилину в його житті, і йому стане трохи легше, можливо, пораджу щось. Але, чесно кажучи, після спілкування з цією людиною, у мене на душі залишився неприємний осад, спілкуватися з ним більше бажання у мене немає абсолютно ніякого.

Дружину його я майже не знаю, бачила всього декілька разів, зустрічала її випадково в коридорі. Звичайна жінка, симпатична, брюнетка, висока, струнка. Пам’ятається, раніше у неї очі були дуже втомлені, сумні, я відразу звернула на це увагу, вона мене чимось особливим зачарувала, якоюсь простотою, хоча ми тільки декілька слів говорили одна одній при зустрічі. Але вона мені чомусь таки запам’яталася.

А колега теж мій, звичайний такий собі чоловік, невисокого зросту, лисуватий, та досить таки солідної статури, виглядає набагато старше своїх років. Осунувся, похмурий якийсь постійно ходить, невеселий завжди якийсь.

Через що ця пара розлучилася достеменно мені не відомо, якщо відверто говорити. Просто в один прекрасний день колега почав проповідувати якесь незрозуміло дивне вчення всіх залишених дружинами чоловіків: як добре було раніше, гримнув, сказав, що ти вдома господар, і всі проблеми вирішені, і як погано стало зараз – занадто багато волі їм дали, тепер вони відчувають себе повноправними господинями в себе вдома.

Ображені розлученням чоловіки насправді набагато зліші і мстивіші жінок.

– Я нормальна людина, розумієш, мені хороша сім’я потрібна всього лише! – почав говорити він мені дуже впевнено. – Це вам жінкам усім подобається міняти та вибирати собі супутника життя.

Я слухаючи колегу, мовчала, чекала, коли вже закінчиться обідня перерва, адже його думка мені зовсім не подобається, і бачила, що щось пояснювати йому сенсу немає. Я продовжувала лише слухати, вважала це єдиним і правильним рішенням у ту хвилину.

Правда, стежити за життям колишньої дружини він не переставав. То через рідню, то через соціальні мережі. Інколи з насмішкою говорив, що бачить, що колишня дружина заводить нові знайомства, але ніхто з нею не одружується.

– Їй давно вже під сорок. Принца думає вона собі ще якогось зловити, – насміхався він так недобре. – На що вона взагалі з такою зовнішністю розраховує?

Ці слова мені дуже не сподобалися, я була кращої думки про цю людину, а тут таке почути про жінку, навіть колишню дружину. Зовнішність у його колишньої дружини звичайна, чому він про неї погано говорить я не розуміла. І якщо вже бути зовсім чесною, збереглася його дружина краще, ніж він сам.

– Ну, ти ж одружився з нею, з її зовнішністю, яку вона мала! – не витримавши якось мовив наш чоловік-колега, коли він знову завів розмову про свою некрасиву дружину. Сміялися тоді ми всі.

Але після того з ним мало колег спілкувалися і рідко ходили з ним на каву, адже всі ми дорослі люди, не скластися у житті може у кожного, але для чого поливати людину брудом.

Можливо, він хотів таким чином підняти свою самооцінку, але зіграв він проти себе самого!

А нещодавно, лише місяць пройшов після нашої розмови з Романом, він прийшов дуже сумним на роботу, лише чоловікам один раз обмовився, що його колишня дружина у неділю виходить заміж, ще й за якогось хорошого бізнесмена.