Повний список причин болю в животі! Збережи собі …

Виникнення болючих відчуттів в області живота – справа не рідкісна. Мало хто надає цьому значення, пов’язуючи з банальними проблемами травлення. Однак такий симптом може свідчити про серйозні патологіях органів черевної порожнини і не тільки, а своєчасна постановка діагнозу може врятувати твоє життя.

Наша редакція склала для тебе карту локалізації болю в черевній порожнині , яка точно виручить в неприємній ситуації.

Праве підребер’я

Така локалізація болю характерна для захворювань печінки, жовчного міхура, дванадцятипалої кишки або підшлункової залози. При чому, при панкреатиті та виразці дванадцятипалої кишки біль віддає в поперек, а ось при каменях в нирках – в область паху. Якщо біль супроводжується відчуттям гіркоти у роті, це вірна ознака запалення жовчного міхура.

Середня частина живота справа

Больові відчуття в цій галузі черевної порожнини можуть свідчити про жовчнокам’яну хворобу, інфекції сечовивідних шляхів і навіть про глистову інвазію.

Низ живота справа

Найбільш частою причиною локалізації болю в даній області є запалення червоподібного відростка сліпої кишки, т. д. Апендицит. В такому випадку біль гостра, супроводжується нудотою, блювотою і підвищенням температури тіла. Так само такий біль може бути клінічною ознакою гінекологічних проблем у жінок і пахової грижі у чоловіків.

Епігастральна ділянка

Біль в епігастральній ділянці може бути симптомом банальної печії, нетравлення, або ж свідчити про більш серйозні проблеми зі здоров’ям. Оперізуючий біль в цій галузі – вірна ознака панкреатиту. А ось якщо болі пов’язані із захворюваннями серця, вони супроводжуються задишкою і почуттям страху. Біль при гастриті, виразці шлунка і епігастральній грижі так само буде давати подібну локалізацію.

Область пупка

Дискомфорт в області над талією може свідчити про гастрит, панкреатит або пупкової грижі. Навіть запалення апендикса дуже часто дає подібну симптоматику.

Низ живота

Біль внизу живота у чоловіків може свідчити про хронічний простатит. А ось у жінок букет захворювань з локалізацією болю в даній області набагато більший.

У жінок такий біль може сигналізувати про запальні процеси внутрішніх статевих органів, ендометріоз, аднекситі, наближення менструації. Такий біль – один із симптомів можливого розриву кісти яєчника або позаматкової вагітності.

Ліве підребер’я

Виникнення такого болю може свідчити про проблеми з шлунком, може бути симптомом панкреатиту або ниркової коліки. Остання, до речі, абсолютно нестерпна, і переплутати її симптоми вкрай складно. Так само причиною дискомфорту може стати запалення плеври легеней.

Середня частина живота зліва

Біль в цій області може бути ознакою сечокам’яної хвороби, гастриту або патології селезінки.

Низ живота зліва

Біль може бути наслідком порушення роботи сигмовидної і поперечної ободової кишки, а так само лівої нирки. Часто вона свідчить про розвиток дивертикулита (килоподібного випинання кишкової стінки). Трапляється, біль сигналізує про коліт, причиною якого є гельмінтоз.

Пам’ятай, що больові відчуття – лише один із симптомів того або іншого захворювання! Для постановки точного діагнозу необхідно негайно звернутися до фахівця.

Джерело