Оплата за газ по-новому, з’явиться третя платіжка: за що ще доведеться розщедритися українцям

Українцям доведеться платити не тільки за спожитий газ і утримання інфраструктури, буде ще й третя платіжка

Прийнятий і вже підписаний законопроект про те, що комунальники можуть стягувати зі споживачів, які живуть у багатоквартирних будинках, плату за обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж, передає Обозреватель.

Так, третя платіжка за газ буде з’являтися тоді, коли в цьому виникне необхідність, наприклад, трапиться аварійна ситуація, яку потрібно буде усунути. А це може статися в будь-який момент, за словами керівника Асоціації професійних управителів нерухомості Андрія Никончука.

Що стосується вартості цієї послуги, поки не ясно — Кабмін повинен встановити «межу».

«Можу припустити, що якщо мешканці багатоквартирних будинків за розподіл платять залежно від обсягу газу, який вони спожили за попередній рік. Можливо, обслуговування мереж — це також буде формульна складова. Тому що, будинок на будинок не схожий, мережі на мережі не схожі. Єдина цифра, до якої можна прив’язатися, це обсяг, які проходить по цих мережах», — прокоментував експерт.

Також Никончук додав, що споживачі, якщо їх не влаштує якість послуги, мають право вибрати іншу компанію з обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж.

Нагадаємо, з січня 2021 року українці отримують по дві платіжки за газ. Одна квитанція — за фактично спожитий газ, інша — за його транспортування. Вартість цієї доставки обчислюється для кожного споживача окремо.