Минулого тижня я прийшла в гості до невістки. Поки невістка займалася своїми справами, і вийшла в магазин, я зайшла у ванну, помити руки і побачила, що ванна брудна. Я подумала, що напевно у невістки немає часу і вирішила її помити. Коли невістка повернулася і побачила ванну, почала обурюватися. Мовляв, навіщо я без дозволу щось робила в її квартирі

Мій єдиний син одружився 10 років тому. Сказати, що я була в захваті від його вибору, я не можу. Надія, моя невістка, відразу здалася мені не хазяйновитою. Мій син звик до того, що вдома у нас завжди була ідеальна чистота, а на столі завжди смачна і свіжа їжа.

По Надії відразу було видно, що підтримувати чистоту вона не буде. Перед одруженням син кілька разів приводив її до нас додому. Надія жодного разу не допомогла мені готувати їжу, не запропонувала прибрати зі стола чи помити після себе посуд. Але чоловік заборонив мені втручатися, мовляв, дорослі, самі розберуться.

Син таки одружився з Надією. Наша бабуся залишила йому квартиру, тому молодятам було де жити. Надія відчувала, що вона мені не дуже подобається, тому відразу дистанціювалася від мене – рідко запрошувала в гості і сама до мене не приходила. Я терпіла і чекала, коли наші стосунки налагодяться.

Ситуація покращилася тоді, коли народилися онуки. З часом наші стосунки стали теплішими. Невістка інколи просила мене годинку-другу погуляти з дітьми, коли їй треба було кудись збігати. А тепер навіть щовихідних вони запрошують мене в гості. Я радо приймаю ці запрошення, бо дуже скучаю за онуками. Іноді кличуть з дітьми посидіти, іноді просто чай попити і про життя поговорити. Завжди по різному.

Минулого тижня я прийшла в гості до невістки. Поки невістка займалася своїми справами, і вийшла в магазин, я пройшлася по квартирі. Зайшла у ванну, помити руки і побачила, що ванна не першої свіжості. Я подумала, що напевно у невістки часу немає. Тому ванна і брудна. І вирішила її помити. Взяла миючий засіб, губку і вперед. Через пів години ванна блищала. Такою білою і чистою вона не була давно. Думаю, зараз невістка прийде і зрадіє, скаже «Дякую».

Невістка ж повернулася з вулиці, зайшла в ванну помити руки, побачила мою роботу і почала обурюватися. Мовляв, навіщо я помила ванну і що вона сама могла це зробити. І навіщо без дозволу я щось робила в квартирі.

Мені стало так неприємно. Я мовчки зібрала речі, і пішла до себе додому. Досі не розумію, що я не так зробила. Хотіла як краще, хотіла догодити. А виявилася неугодною. Досі не можу зрозуміти, що не так.

Ввечері Надія все розповіла чоловікові, пожалілася йому на мене. Син зранку зателефонував і став на сторону дружини. Звинуватив мене в тому, що я знову взялася за старе – вважаю його дружиною поганою господинею.

Я пробувала його переконати, що нічого поганого я не хотіла зробити, і нічого на увазі не мала. Я просто допомогла – помила ванну. Але в результаті все сприйнялося неправильно і тепер наші стосунки з невісткою знову зіпсувалися.