Мій син одружився з дівчиною з дуже заможної сім’ї, але відразу після весілля свати мене сильно розчарували – вони віддали нам доньку і сказали, що тепер її має забезпечувати чоловік

Нещодавно одружився мій син, я була за нього дуже щаслива. Моя невістка Ілона – дівчинка із заможної родини, її батько бізнесмен, живуть вони з дружиною на широку ногу. У них кілька квартир, заміський будинок, дві машини. До заміжжя, до двадцяти п’яти років, дочці ні в чому не відмовляли. Одягали, як ляльку, оплатили навчання в хорошому університеті, показали світ.

А ось після весілля фінансову допомогу мій сват, батько Ілони, принципово припинив. Його позиція: «Ти вийшла заміж, нехай твої проблеми тепер вирішує чоловік».

У нас цілком звичайна сім’я: я все життя пропрацювала вчителем в школі, мій чоловік – інженер в будівельній компанії, в минулому році вийшов на пенсію. Працював все життя сумлінно, фахівцем був хорошим, але великих грошей не отримував ніколи. Єдиний бонус його багаторічної бездоганної служби – так це те, що перед кризою чотирнадцятого року він зміг прилаштувати на роботу в свою компанію нашого сина, який нещодавно закінчив університет. То ж син хоч роботою забезпечений.

Про те, що вони не будуть допомагати  дітям, свати заявили ще на весіллі. Я була ошелешена, так як щиро сподівалася, що тепер мій син забезпечений повністю. Хоча одружився він з Ілоною не через гроші, та все ж від допомоги і підтримки її батька не відмовився б.

То ж після весілля молоді пішли жити на знімну квартиру. Але я не могла дивитися на те, в яких умовах вони живуть і вирішила розміняти свою трикімнатну квартиру на дві. Ми з чоловіком в’їхали в однокімнатну – зате прибирати простіше стало! А решту грошей віддали дітям.

Вони двокімнатну вирішили брати відразу, тому і влізли в кредит. Кредит там не великий, але невістка чекає дитину, один син зараз працює, тому сплачувати кредит важко. Чесно кажучи, я була впевнена, що батько Ілони якось допоможе їм з погашенням кредиту. Для нього це сума просто смішна, він напевно з кишені її може витягти запросто і віддати…

Але її батьки навіть не почухались! Доросла заміжня дочка – не їхня проблема! Ремонт в квартирі робили знову ж за допомогою мого чоловіка. Свати приїхали вже на готовий ремонт подивитися. Навіть, по-моєму, здивувалися, що так все добре вийшло. Не знаю, що вони очікували побачити. Просто за свої ремонти вони такі гроші віддавали, що страшно і вимовити, а у нас, вони знають, кожна копійка на рахунку.

Я неодноразово думала, чому свати так себе поводять. Може, вони образилися на дочку за те, що вона вийшла заміж за хлопця не з їхнього кола?

Правда, треба віддати їм належне, багатством своїм вони не хизуються. Відносини цілком нормальні, спілкуються добре і з ними, і з нами, ніякого холодку, ніяких бойкотів. Запрошують в гості – у них великий будинок, прямо середньовічний замок. Шашлики, пікніки влаштовують. Сваха дзвонить мені сама, іноді навіть просто так, без приводу. Вона досить мила жінка, привітна така. Запитує, як справи, зі святами вітає. Подарунки передає.

Я тут зателефонувала їй з приводу подарунків на народження дитини, кажу, давайте домовимося, щоб накладок не було, я коляску буду купувати, ви вже даруйте щось інше. Вони чемно вислухали, покивали і все, нічого вони, по-моєму, дарувати не збираються. Хіба що, який-небудь костюмчик з Європи привезуть.

Хіба що… Ілону шкода, вона як сирота у нас, при живих батьках. Син звик жити скромно, ми ніколи особливо не шикували. Але вона-то по-іншому вихована. Раніше я думала – ну, може, онук народиться – тоді щось зміниться. Але зараз дивлюся і розумію, що змін чекати не варто. Свати живуть для себе. Проблеми дорослої доньки їх не стосуються.

Я вважаю, що це нормально – закрити двері за дорослою донькою, яка вийшла заміж, і просто жити своїм життям. Я б так не змогла.