Масаж при кашлі для дітей: навіщо і як робити

Дитячий масаж при бронхітах – необхідна частина комплексного лікування, – розповідає у своєму блозі мануальний терапевт Сергій Вдович. – Особливо важливо це для малюків до однорічного віку, яким важко відкашляти мокротиння самостійно. Крім полегшення відходження слизу, він допомагає боротися зі спазмом міжреберних м’язів, запаленням, покращує кровопостачання, пришвидшує рух лімфи”.

Попри позитивний ефект від лікування масажем, є стани організму, при яких робити його дітям не можна:

гостра стадія хвороби з температурою, слабкістю, млявістю, інтоксикацією;

дихальна недостатність;

діти до 6 місяців;

набряк дихальних шляхів;

шкірні захворювання.

Як робити масаж

Декілька правил проведення масажу:

До процедури потрібно дати дитині пити для посилення ефекту від масажу.

Час для масажу потрібно вибрати за декілька годин до сну.

Процедуру потрібно проводити між прийомами їжі (за дві години після їди).

Проводити процедуру 1 раз на день, 5 – 7 днів поспіль, тривалість 15 – 20 хв.

Масажі обов’язково проводяться з передньої та задньої частини грудної клітки.Для пом’якшення шкіри застосовується дитячий крем, спеціалізовані масажні олійки.

Масаж потрібно починати з розігріву – погладжування, розтирання протягом 5 хв з поступовим збільшенням тиску, далі переходити на дренажний масаж. Дренажний масаж вважається по праву найефективнішим видом масажу при бронхіті. Терміни «дренування», в медицині означають спосіб, при якому створюється відхаркування рідини (у нашому випадку, слизу).Такий масаж потрібно проводити в положенні, коли голова знаходиться нижче грудної клітки. Якщо дитина велика, можна під груди покласти подушку. Дітей до року можна покласти на свої коліна, притримуючи під грудьми і плічками вільною рукою.

Також дуже ефективний вібраційний масаж при бронхіті. При цьому потрібно долонями, складеними “човником”, злегка поплескати по спині та грудях. Якщо дитині немає і року, досить буде постукати по міжреберних проміжків пальцями.Після процедури дитину слід укутати і дати відпочити 5 – 10 хвилин.“Всі види масажу дуже добре поєднуються з іншими методами лікування, такими як вживання настоїв з лікарських трав, сиропів та трав’яних інгаляцій, – каже Сергій Вдович. – Вони допоможуть швидко впоратися з хворобою, оскільки дитячий організм сприйнятливий до лікування і здатний відновлюватись в короткі терміни”.

Перед застосуванням будь-яких порад, що стосуються здоров’я, проконсультуйтеся з лікарем!

УВАГА ЦЯ СТАТТЯ МІСТИТЬ ТІЛЬКИ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ХАРАКТЕР !! НЕ ПРИЙМАЙТЕ НІЯКИХ РІШЕНЬ НЕ ПОРАДИВШИСЬ ЗІ СВОЇМ ЛІКАРЕМ!!!!!

Джерело