Краще зайвий раз нехай вийде заміж, ніж не вийде ні разу, – 15 років тому говорила мати Галини, старанно готуючись до весілля дочки. Наречений, чесно кажучи, був зовсім поганенький. – Явно не для сімейного життя, – говорили Галі подруги. – А може не треба? – нерішуче питала вона матір. – Ну як же, дочко, не треба? – стояла на своєму мама. – Куди відкладати, чого чекати? Сукню купили, кафе замовили. Людей запросили, бабуся вже квитки купила на поїзд – що, тепер здавати їх назад. Весілля у Галі було небагате. Я Галину не бачила багато років, і про те, як склалося її життя, дізналася зовсім недавно

Краще зайвий раз нехай вийде заміж, ніж не вийде ні разу, – 15 років тому говорила мати Галини, Катерина Петрівна, старанно готуючись до весілля своєї дочки.

Наречений, чесно кажучи, був зовсім поганенький: такий собі хлопець-друзяка. «Явно не для сімейного життя!» Про це частенько говорили подружки Галини. Але іншого у Галі не було. Хоча більшість колишніх однокласниць були вже заміжні і з дітьми на руках. Сидіти на цьому тлі в дівках було якось незатишно.

І все ж заміж Галина виходила без особливого бажання, та й кохання щирого теж не було. Не було впевненості в правильності вибору, кроку і взагалі.

– А може не треба? – нерішуче питала вона матір. – Може, краще скасувати весілля? Ну або хоча б відкласти? Почекати?

– Ну як же, дочко, не треба? – стояла на своєму мама. – Куди відкладати, чого чекати ще? Сукню весільну вже купили! Кафе замовили. Людей запросили, бабуся вже квитки купила на поїзд – що, тепер здавати їх назад, чи що? Як тепер все скасовувати, ти що? Все готово вже у нас. Та ти не хвилюйся, це всі наречені перед весіллям так. Ну, врешті-решт, розведешся потім, якщо не вийде у вас сімейного життя хорошого, подумаєш. Зараз не кам’яний вік. Зате не скажуть, що ніхто заміж тебе не бере.

Катерина Петрівна щиро бажала своїй доньці щастя. Звичайно, вона не могла не бачити, що майбутній зять – людина «не та». Але принца на білому коні, вважала вона, можна прочекати все життя, і не дочекатися. Ідеальних немає все одно.

– Заміжжя – це лотерея! – говорила завжди Катерина Петрівна. – Ніколи не вгадаєш, що і як буде.

«Досвідчені» подружки тільки зітхали:

– Дивний якийсь шлюб. Кохання немає, дитини не чекає, для чого тоді одружуватися так швидко, куди спішити. За розрахунком? – смішно навіть. Який там розрахунок. Хлопець не багатий, ні кола ні двора. Але нехай робить, як знає, адже це її життя. Добре, правда, що розлучитися у нас можна в будь-який момент.

Я Галину не бачила багато років, і про те, як склалося її життя, дізналася зовсім недавно.

Вона заміжня все за тим же чоловіком, і живе просто-таки чудово. У них дві дочки, розумниці-красуні. Чоловік – бізнесмен, вельми успішний і заможний навіть за столичними мірками. За відгуками спільних знайомих, Галина з чоловіком живуть прямо-таки душа в душу, всім би так.

– Бувають же ідеальні сім’ї! – зітхнувши, розповідали мені про них давні знайомі. – Чоловік у неї просто чудовий. Пощастило так пощастило! І де вона тільки знайшла такий діамант?

З невеликого містечка Галина з чоловіком перебралися до сусіднього міста-мільйонника, туди ж перевезли Катерину Петрівну, яка онуків дуже любить, і свекруха, здається, теж не залишили. У всіх на новому місці – просторі квартири, є заміський котедж, Галина за кермом новенької іномарки. У молодшої дочки няня, у старшої – супер-гімназія, по дому господарює домробітниця.

Галина не працює в звичному розумінні цього слова, так, пару-трійку раз на тиждень їздить до благодійного фонду в якості волонтера – для душі, як вона каже, і щоб вдома не киснути. Чоловікові вона повністю довіряє, і він їй теж, грошей дає їй стільки, скільки вона попросить – на господарство, на дітей, та просто так. Два-три рази на рік сімейство вибирається в подорожі. Об’їхали вже досить багато країн, кудись витягли навіть Катерину Петрівну, хоча вона, як сама зізнається, “не любителька їздити, але заради онучок.»

Права, виходить, Катерина Петрівна – шлюб це лотерея, і тут вже як пощастить, заздалегідь передбачити, як складеться життя з цією людиною, практично неможливо? Адже люди іноді, здається, все зважать, передбачать – і розлучаються через пару років. А часом ось такі «дивні» шлюби живуть, попри все. на заздрість багатьом недобрим людям.