Історики показали фото українки, яка стала першою жінкою-офіцером у світі

У мережі оприлюднили раритетне фото українки, яка стала першою у світовій історії жінкою-офіцером. Йдеться про Олену Степанів – очільницю жіночої чети Українських Січових Стрільців. Світлина з’явилася на сторінці спільноти History Ukraine у Twitter. На ній військова у повний зріст позує в однострої та із шаблею в руках, передають Патріоти України.

«Олена Степанів, перша у світі жінка-офіцер. 29 травня 1915 року під час бою УСС під Лисовичами на Болехівщині потрапила до російського полону», – зазначили автори допису.

Зауважимо, що Степанів за свою діяльність та причетність до Української Галицької Армії стала бранкою радянських таборів. Після звільнення із них жінка здобула славу відомої дослідниці історії, географії, а також громадської діячки. Син видатної українки Ярослав Дашкевич пішов стопами матері й також став знаним істориком. Померла жінка-воїн 11 липня 1963 року у віці 70 років. Вона похована на Личаківському цвинтарі у Львові.

У коментарях під світлиною один з користувачів мікроблогу нагадав знакову цитату Степанів, сповнену патріотизму: «Величаєте мене героїнею, і тому ніяко мені. Не сповнила я досі нічого геройського. Я сповняю лише обов’язок свій… Я з любові до України взяла кріс та пішла у поле фізичною силою бити ворога. От і все».