“Двійки” більше ставити не будуть: у школах скасовують оцінки, кому пощастило

У МОН України вирішили змінити підхід до оцінювання результатів навчання

Про те, що педагогам порекомендували змінити процес, що стосується оцінок школярів з 1 по 4 класи, і не тільки, свідчить наказ, опублікований на офіційній сторінці Міністерства освіти та науки України.

Зокрема, змінили підхід до того, як має бути висловлена оцінка, і замість загальноприйнятої бальної системи з навчальних дисциплін, також ввели додатковий маркер, що показує ще й рівень результату викладання.

Таким чином, після набрання чинності, вводиться поняття голосової оцінки або оцінювального судження, а також рівневого оцінювання – оцінювального висловлювання із зазначенням параметрів результату. При цьому, і рівневу, і голосову оцінку можна подавати в різних форматах – усному або письмовому. Замість цифрової системи, маркер результату змінять на літерний, з повним урахуванням динаміки:

  • “П” – початковий;
  • “С” – середній;
  • “Д” – достатній;
  • “В” – високий.

Крім того, особистісні досягнення учнів з 1 по 4 класи допускається висловлювати в голосовій формі, об’єктивні результати школярів з 1 по 2 клас – виключно вербально, а учням з 3 по 4 клас – як в голосовій, так і в іншій формі(за вибором загальноосвітнього закладу).

Втім, оцінка стане виключно конфіденційною інформацією, доступ до якої буде в учнів або їх батьків, а об’єктом остаточного оцінювання результатів навчання будуть загальні показники за рік. Основою подібного методу можуть бути результати тематичних діагностичних робіт (замість контрольних), записи про оцінювальні судження, і зафіксовані відгуки батьків, при цьому підсумкова оцінка за рік буде визначатися з урахуванням всієї динаміки досягнень, в сукупності з результатами навчання.