Довго не проходить нежить! Лікарі назвали основні причини!

Свербіння в носі та утруднене дихання типові для зимового нежиті, але коли проходить час, а нежить не тільки не припиняється, але і не слабшає, причина, скоріше за все, не в погоді, інформує Ukr.Media.

При закладеному носі, що виникає на тлі простуди, одужанню сприяє рясне пиття та зрошування слизової оболонки носа. Але якщо симптоми нежиті та закладеності носа не проходять через два тижні, слід насторожитися. У цьому випадку проблеми з носом можуть бути пов’язані не з застудою, відзначають фахівці.

«Пил, дим, парфуми дратують слизову оболонку носа і ці джерела поблизу можуть впливати на те, що нежить не проходить. Крім того, нежить може виникати як небажаний побічний ефект деяких ліків. Нарешті, якщо ніс залишається заблокованим протягом тривалого часу, винними в цьому можуть бути доброякісні утворення поліпи», — пояснили експерти.

Крім того, постійно закладеному носу сприяє вигнута носова перегородка або запалені мигдалини, що перешкоджають вільному проходженню повітря.

Особлива небезпека закладеного носа те, що людина, що страждає цим порушенням, мимоволі починає дихати через рот. Але таке дихання провокує розвиток запалення в горлі, гортані або бронхах, попереджають фахівці.