Досвідчений лікар: «Як ознаки дефіциту вітамінів проявляються на шкірі …»

Наша шкіра дуже чутлива до того способу життя, який ми ведемо. 

Тому стан шкірних покровів може багато розповісти про стан нашого здоров’я. Медики взагалі заявляють, що захворювань шкіри як таких не існує. Всі проблеми, які проявляються «на поверхні» людини, виникають глибоко всередині.

Малорухливий спосіб життя, шлаки в організмі, неправильне харчування – тією чи іншою мірою впливає на шкірні покриви. І сьогодні редакція «Отож» Розповість, як дефіцит різних вітамінів позначається на стані шкіри.

Проблеми

Звичайно, щоб шкіра сяяла красою і здоров’ям, вона потребує ретельного щоденного догляду. Велику роль відіграють спадковість, схильність до захворювань, ритм життя.

Але найбільше впливає харчування. Тому багато проблем зі шкірою на перших етапах можна вирішити за допомогою правильного харчування. Головне – розуміти, чим викликана проблема і яких вітамінів не вистачає шкірі.

1. Суха шкіра – організму не вистачає вітаміну A

Зазвичай проблему намагаються вирішити за допомогою кремів, які містять потрібний вітамін A (ретинол). Однак шкіру слід підживлювати не тільки зовні, але і зсередини. Тому слід включити в раціон молочні продукти, яйця, рибу, зелені та жовті овочі.

2. Висипи на шкірі – організму не вистачає вітаміну B2
Рибофлавін (він же вітамін B2) бере активну участь в підтримці нормального стану шкіри та слизової оболонки. При дефіциті B2, крім висипу, з’являються мікротріщини на шкірі. В такому випадку слід вживати більше грибів, цільнозернових круп, овочів і кисломолочних продуктів.

3. Екзема – організму не вистачає вітаміну B3
Цей вітамін впливає не тільки на стан шкіри, але і на нервову і травну системи. Дефіцит B3 викликає екзему, діарею і навіть недоумство. Хорошим джерелом B3 є продукти, що містять клітковину.

4. Жовтіє шкіра – організму не вистачає вітаміну B12

Дефіцит вітаміну викликає погіршення самопочуття, задишку, проблеми із зором, порушення пігментації шкіри. Джерелами B12 є яйця, м’ясо, печериці, молочні продукти. В особливо запущених випадках вітамін доводиться колоти у вигляді ін’єкцій.

5. Цинга – організму не вистачає вітаміну C

Якщо вітаміну С не вистачає, знижується міцність сполучної тканини. Також вітамін C впливає на пружність і еластичність шкіри. Дефіцит речовини проявляється в її сухості та лущенні. Найбільше вітаміну C міститься в цитрусових, манго, капусті, шпинаті, помідорах.

6. Псоріаз – організму не вистачає вітаміну D

Відомо, що вітамін D необхідний для здоров’я кісток, проте медики доводять його важливість і для здорової шкіри. При лікуванні псоріазу препарати, що містять вітамін D, покращують стан шкірних покровів в уражених місцях. Вітамін міститься в рибі, яйцях, крупах, молочних продуктах.

7. Старіння шкіри – організму не вистачає вітаміну E

За допомогою жиророзчинних вітамінів E організм протистоїть вільним радикалам, які приходять з забрудненого навколишнього середовища. Тільки так можна знизити шкідливий вплив ультрафіолетових променів на шкіру. Багато вітаміну E міститься в арахісі, мигдалі, соняшниковій олії, броколі, шпинаті.

Наш організм безумовно заслуговує того, щоб ми дбайливо до нього ставилися. Ми не вважаємо здоров’я розкішшю і не цінуємо до тих пір, поки воно не починає підводити. Але ж вести здоровий спосіб життя набагато простіше, приємніше та й дешевше, ніж приймати дорогі медикаменти та проходити курси лікування.

Тому частіше звертай увагу на ознаки нестачі вітамінів і вживайте більше корисної їжі, щоб підтримувати своє здоров’я у відмінному стані.