– Дочка з цим Андрієм зустрічається менше двох місяців! – ледь не плаче шістдесятилітня Марія Андріївна. – Ми з батьком ще його в очі не бачили! Не знаємо, що за людина, чи можна йому довіряти. А тепер він її кличе їхати разом у відпустку! Я категорично проти! Але вона й слухати не хоче – поїду, каже, і все!

– … Дочка з цим Андрієм зустрічається менше двох місяців! – ледь не плаче шістдесятилітня Марія Андріївна. – Ми з батьком ще його в очі не бачили! Не знаємо, що за людина, чи можна йому довіряти… А тепер він її кличе їхати разом у відпустку! Я категорично проти! Але вона й слухати не хоче – поїду, каже, і все…

Двадцятирічна Поліна – єдиний і досить пізня дитина Марії Андріївни і її чоловіка. Багато років вони в молодості хотіли дітей, а донька народилася, коли вже і сподіватися перестали.

Чи варто говорити, що вона виросла в атмосфері любові і гіперопіки. Мама досі пире їй колготки, чистить апельсини і розмішує цукор у склянці з чаєм.

– А що в цьому такого? – знизує плечима Марія Андріївна. – Це ж не тому, що вона сама не вміє. Просто я так проявляю турботу про рідну людину…

Полінка завжди була слухняною і безпроблемною дитиною. І в тринадцять, і в вісімнадцять. Ніяких підліткових взбриків. Сказала мама надіти шапку – значить, надіне. Веліла бути вдома о дев’ятій вечора – прийде о дев’ятій. Порадила блакитну блузку з цією спідницею не носити – значить, так тому і бути.

А в кінці грудня на новорічному корпоративі Поліна познайомилася з Андрієм, який теж, як виявилося, працює в їх компанії – тільки в іншій філії.

Відносини закрутилися якось швидко. Новий рік молоді люди зустрічали вже разом. Поліна вперше не залишилася вдома з батьками, а поїхала разом з компанією Андрія на чиюсь дачу. Марія Андріївна дуже хвилювалася, не спала всю ніч, але все пройшло нормально. Поліна повернулася задоволена і весела, і батьки полегшено перевели дух.

Але, як виявилося, рано. Тепер Андрій запрошує Поліну з’їздити разом у відпустку. Зловив якісь супердешеві квитки, забронював готель. Марія Андріївна почала було говорити дочці, що їй дуже не подобається ця ідея, але завжди м’яка і безконфліктна Поліна на цей раз навіть слухати мати не стала. «Поїду, і все».

У будинку скандал і пахне валокордином, але обидва боки стоять на своєму.

– А ви бачили цього Андрія?

– У тому-то й справа, що ні! – зітхає Марія Андріївна. – Жодного разу. Все, що про нього знаємо – відомо зі слів дочки. Так начебто хлопець непоганий. Двадцять шість років, батьки пристойні начебто, хоча, здається, давно розлучені. Мати працює в сфері будівництва, тато – бізнесмен. Хлопець самостійний, живе окремо, квартиру знімає. Ось і все, що відомо…

– Ну запросіть його в гості, познайомтеся, поспілкуйтеся ближче…

– Так в тому-то і справа, що прийти в гості Андрій відмовляється навідріз!

У розумінні молодої людини це вже мало не сватання, а для цього через неповні два місяці знайомства з дівчиною, за його словами, ще занадто рано.

– Ну, може бути, поки вони просто зустрічаються вечорами і на вихідних, дійсно рано! – каже Марія Андріївна. – Але він запрошує дівчину в поїздку! За кордон! Я вважаю, що в такій ситуації він повинен прийти до нас в будинок і показати, що він нормальна людина і йому можна довіряти. Я не можу відпустити дитину невідомо куди і невідомо з ким!

– Ну чому невідомо куди? Є квитки, є готель, у Поліни є мобільний телефон. Зрештою, про всяк випадок можна буде взяти мобільний телефон Андрія і його батьків…

– Причому тут телефон? – кричалаМарія Андріївна. – Чому він не хоче прийти і подивитися нам в очі? Що в цьому такого? Я повинна знати, з ким їде моя дочка!

Як вважаєте, батьки Поліни, що влаштували дочці скандал, поводяться нерозумно і неадекватно? Хлопець їм нічого не винен. Дівчина повнолітня і може їхати куди завгодно і з ким завгодно…

А може, не так вже й неправі батьки? По-хорошому, хлопець повинен був зайти і поговорити з ними нормально, не вибуло б від нього.