Чим і як правильно підживити виноград восени, для великого врожаю

Культура винограду за рік споживає велику кількість поживних речовин, що витрачаються на забезпечення ростових процесів, утворення і дозрівання грон.

Про це пише Мій Світ, за матеріалами Наука і правда

Дорослі кущі до віку 10-15 років повністю вичерпують природний запас поживних речовин в грунті в зоні досяжності коренів.

Якщо немає надходження елементів живлення, то продуктивність поступово знижується, а рослини швидко переходять до фази старіння і припинення життєдіяльності.

Осінь – час підживлення винограду. Розглянемо, які речовини необхідно вносити, терміни, дози їх внесення і види добрив.

Які елементи живлення вносять восени під виноград?

Поглинання речовин із ґрунту відбувається у вигляді розчинів, але восени рослини переходять до періоду спокою і харчування їм в цей час не потрібно.

Вносити слід речовини, які повільно розчиняються і переходять в доступну рослинам форму тільки до весни і початок літа – це фосфор і калій.

Види добрив, що застосовуються восени на винограді

Фосфор і калій входять до складу наступних добрив:

мінеральні гранули і туки з одним і більше компонентом: суперфосфат простий і подвійний, хлористий калій, сульфат калію, дженджик осіннє, ЗМЗ «Буйського добрива» осіннє;
органічні субстанції: гнойовий перегній, компост, торфо-гнойова суміш, деревний попіл.
Скільки добрива потрібно вносити з осінньою підгодівлею

При вирішенні питання про те, скільки добрив вносити, слід оцінити:

врожайність і силу росту кущів;
рівень природної родючості грунту;
наявність або відсутність поливу.
Основне правило – дотримання балансу поживних речовин, скільки їх виноситься з урожаєм і листовою масою, стільки повинно повертатися з добривами і підгодівлею.

Дослідним шляхом встановлено, що для 10 кущів винограду з урожайністю 10 кг грон протягом року потрібно 80 г фосфору, 400 г калію, 60 г кальцію, 20 г магнію, 20 г азоту (в весняний період).

Така кількість фосфору міститься в 200 г подвійного і в 400 г простого суперфосфату, калію – в 2 кг калійних солей або 2-3 кг попелу, обох елементів – в не менше 10 кг перепрілого гною, 16-20 кг компосту, 8-10 кг торфо-гнойових суміші.

Необхідний обсяг мінеральних туків доцільно розділити на 2-3 прийоми: осінній і 1-2 літніх. Органіку повністю вносять восени.

Терміни осінньої підгодівлі винограду

Внесення добрив в запас наступного року має проводитися при позитивних температурах повітря. Оптимальні терміни: 1-2 декада вересня.

Ґрунтова товща остигає повільніше атмосфери і поживні речовини почнуть поступово розчинятися. Осінні дощі оптимізують цей процес.

Технології внесення гною і мінеральних гранул

У регіонах з достатньою кількістю дощів, туки можна вносити з поверхні в рядок або навколо куща із закладенням в грунт за допомогою мотики на глибину 3-6 см.

Якщо опадів випадає мало, грунтовий розчин з добривами не зможе проникнути до коріння, тому добрива потрібно вносити глибоко – в траншеї або ямки невеликого діаметру глибиною не менше 40 см.

Існує дві технології внесення гною під виноград: з розрахунком на один або два роки. У першому випадку з одного боку ряду або одиночної рослини викопують траншею глибиною 40-60 см, куди вносять по 4-5 кг гною на 1 погонний метр.

До органіки можна додати мінеральні гранули та попел. Зустрічаючі коріння підрубують, що служить омолодженню куща. Наступної осені внесення добрив проводять з протилежного боку рядка.

При добриві з розрахунком на два роки норму органіки подвоюють і вносять відразу з обох боків ряду. Для отримання великих солодких ягід нехтувати осінньою підгодівлею винограду не слід.

УВАГА ЦЯ СТАТТЯ МІСТИТЬ ТІЛЬКИ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ХАРАКТЕР !! НЕ ПРИЙМАЙТЕ НІЯКИХ РІШЕНЬ НЕ ПОРАДИВШИСЬ ЗІ СВОЇМ ЛІКАРЕМ!!!!!